Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Akıllı Bileklik ve Akıllı Saat Arasındaki Farklar Neler?

Akıllı bileklik akıllı saat farkı bu ürünleri almadan önce en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Ne alsam diye düşünüyor ve kararsızlık yaşıyorsanız bu yazımızda sizlerle akıllı bileklik ve akıllı saat arasındaki farklardan bahsedeceğiz.

Günlük kullanımda sıklıkla görmeye başladığımız akıllı bileklik ve saatler en kullanışlı aksesuarlarımız arasında bulunuyor. Giyilebilir teknoloji olarak adlandırılan bu ürünler, son yıllarda klasik saat modellerinin de yerini aldı diyebiliriz.

Peki, onları bu kadar kısa sürede popüler yapan nedir?

Akıllı bileklik ve saatlerin hayatımıza katkılarına ve arasındaki farklara değineceğimiz yazımızda bunun cevabını detaylı bir şekilde vereceğiz. Hala bu teknoloji ile tanışmadıysanız işte size fırsat! Seçiminizi yapmadan önce gelin bu teknolojinin avantajlarını detaylıca öğrenelim.

Akıllı Bileklik ve Saat Kullanımının Avantajları

 • Spor ve aktivite takibi yapan bu ürünler hareketlerinizi ölçümleyerek sizi bilgilendiriyor. Adımsayar sensörleri ile öne çıkan ürünler günlük adım miktarınızı kaydediyor. Kaydedilen adımların avantajı; size kıyas yapabilme imkanı tanıması. Böylece her gün kendinizi gözlemleyebiliyorsunuz.
 • Nabız ve kalp atış miktarını çok küçük hata payları ile ölçümleyebilmeleri de sağlık kontrolü için dikkat çeken özellikleri arasında bulunmakta.
 • Kişisel asistanınız olarak tanımlanan bu ürünler siz uyurken de sizi izliyor. Uyku takibi yapan akıllı bileklik ve saatler, uyku anlarınızı kaydederek uyku anlarının ne kadarı derin ne kadarı hafif uyku size gösteriyor.
 • Telefona gelen bildirimleri titreşim özelliğiyle haber veriyor. Yani telefonunuzdan uzakta olduğunuz anlarda gelen arama ve mesajlar gözden kaçmıyor.

Akıllı Bileklik mi? Akıllı Saat mi? İkisi Arasındaki Farklar Nedir?

akıllı bileklik ve saat arasındaki farklar

Akıllı telefonların gelişimi ile giyilebilir ürünler pazarı da hızla büyüdü. Mobil cihazlarla uyumlu bir kullanıma sahip olan bu ürünler, gelişen teknolojiye ayak uydurarak daha fonksiyonel bir ilerleme gösterdi diyebiliriz. Telefonların yapabildiği birçok işlem, akıllı bileklik ve saatlerle şaşırtıcı bir biçimde hayatımızı kolaylaştırıyor artık. Peki, hangisi daha iyi?

Günümüz modasında önemli bir yer edinen akıllı bileklik akıllı saat farkı için merak ettiklerinize geçmeden önce şunu belirtmek isteriz. Bu iki ürün arasında çok belirgin bir fark bulunmamaktadır. Özellikler bakımından birbirinden ayrılan noktalar vardır dersek daha doğru olacaktır. İşte ayrıldıkları o noktalar:

 • Form ve tasarım olarak birbirinden farklıdırlar. Akıllı bileklikler daha ince ve sade tasarımları ile dikkat çekerken akıllı saatler daha büyük ve geniş ekranları ile daha fazla özellik içerisinde barındırır.
 • Akıllı bileklikler daha çok spor amaçlı kullanım içindir.
 • Akıllı saatler neredeyse cep telefonunun yaptığı birçok işlevi yapabilmenize imkan sağlamaktadır.
 • Akıllı bileklikler daha çok takip etme amaçlıdır. Adım takibi, kalori takibi, kalp ritmi takibi, uyku takibi gibi temel özellikler neredeyse tüm akıllı bilekliklerde bulunan özelliklerdir.
 • Akıllı saatler ise çağrı cevaplama, mesaj yanıtlama gibi özellikleriyle daha iletişim odaklıdır.
 • İşlevleri daha sınırlı olması sebebiyle akıllı bileklikler fiyat olarak akıllı saatlerden daha uygundurlar.
 • Günlük kullanım için akıllı bileklikler oldukça kullanışlı iken iş hayatı için daha kapsamlı olan akıllı saatler tercih edilebilir.
 • Yüksek fonksiyonlu akıllı saatlerin birçoğu, mesaj bildirimi yanı sıra mesaj yanıtlama, sesli yanıt gönderme, ödeme işlemlerini gerçekleştirme gibi avantajları da sağlamaktadır.

 

Yorumları GörüntüleYorumlar Kapat

Yorum Yap