Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

En Sevilen Bebek Şarkıları

Çocuklu hayata adım attığınızda bebek şarkıları da günlük rutininizin bir parçası oluyor. Her gün aynı şarkıları dinlemek bebeğinizi her ne kadar eğlendirse de belli bir süre sonra ebeveynlere sıkıcı gelebiliyor. Bu yüzden bu yazıda sizlere hem eğlenceli hem de eğitici en sevilen bebek şarkıları listesi hazırladık! Farklı şarkıları da keşfederek bebeğinizle geçirdiğiniz zamanı daha keyifli bir hale getirebilirsiniz.

1.Karpuzu Seviyorsan Alkışla

karpuzu seviyorsan alkışla bebek şarkısı

Bu şarkıda çocuklar meyveleri öğreniyor. Şarkının içinde geçen meyve adları, armut, elma, karpuz, çilek, incir, üzüm… Meyve adlarının sırayla geçtiği şarkıda çocuklara karpuzu seviyorsan alkışla, kirazı seviyorsan alkışla gibi eğlenceli sözler aynı zamanda bebeklerin katılımcı olacakları bir aktiviteye dönüşüyor.

2.Kırmızı Balık Gölde

Çocukların bir başka en sevdiği şarkı “kırmızı balık gölde kıvrıla kıvrıla yüzüyor, balıkçı Hasan geliyor oltasını atıyor.” sözleri ile başlıyor. “Kırmızı balık kaç kaç kaç” diye devam eden şarkı bebeklerin hem heyecanlı hem de keyifli zaman geçirmesini sağlıyor.

3.Baby Shark

Bebek müzikleri içerisinde en popüler olan şarkılardan biri ile karşınızdayız. İlk iletişimlerini duydukları sesleri taklit etmek ve gördüğü hareketleri yapmaya çalışmak üzerine geliştiren bebekler için bu şarkı oldukça eğlenceli diyebiliriz.  İngilizce olan şarkıda sırasıyla Baby Shark’ın tüm aile üyeleri geçiyor ve hareketli ritim, neşeli dans figürleri ile birleşiyor. Bebeğinizin keyif alacağı bu şarkıyı da mutlaka listenize eklemeyi unutmayın.

4. Ali Baba’nın Çiftliği

Bizim çocukluğumuzun da eğlenceli şarkılarından olan Ali Baba’nın çiftliği, çocuklara birçok hayvanı ve hayvanların çıkardıkları sesleri öğretiyor.

5. Mini Mini Bir Kuş

Yine çocukluğumuzdan bir şarkı olan mini mini bir kuşun pencereye konma hikayesi hala oldukça sevilen bebek şarkıları arasında bulunuyor.

6. Küçük Kurbağa

 

Küçük kurbağanın kuyruğu ve ku-vak-vak-vak melodisi sadece bebeklerin değil büyüklerin de belki en sevdiği çocuk şarkılarından diyebiliriz. Bebeğinizle keyifle vakit geçirmek istediğinizde veya onu ninni söyleyerek uyutmak isteğinizde yine bu şarkıyı açabilirsiniz.

7. Parmak Ailesi

parmak ailesi bebek şarkısı

Miniklerin bir başka sevdiği şarkı parmak ailesi. Tüm aile üyelerini sevimli bir melodi ile soran (“Baba parmak neredesin?” “Anne parmak neredesin?” “Bebek parmak neredesin?”) şarkı “buradayım, buradayım, işte buradayım” şeklinde devam ediyor.

Bu Şarkıları Mini TV Hoparlör ile Kolayca Dinleyin


Bebeğiniz ile şarkılar söylemek şarkılara farklı eklemeler yapmak, oyuncakları da dahil ederek bu anı bir oyuna çevirmek hem ebeveyne hem de bebeğe iyi gelecektir. Bebeğinizin iletişimini de güçlendirecek, gelişimine katkı sağlayacak bu aktiviteleri MF Product Acoustic 0517 Retro Mini TV Kablosuz Bluetooth Hoparlör Beyaz ile kolayca yapabilirsiniz. Telefonunuzdan bebeğinizin sevdiği şarkıyı açın ve Bluetooth ile hoparlörümüze bağlanın. Telefon tutuculu özel alanına telefonunuzu yerleştirin, isterseniz görüntüleri de ekrandan birlikte takip edin.

Yorumları GörüntüleYorumlar Kapat

Yorum Yap