Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

İnternetten Alışveriş Güvenilir mi?

İnternetten alışveriş, son yıllarda hayatımızı kolaylaştıran en iyi teknolojilerden. Beğendiğimiz tüm mağazaları yorulmadan gezebildiğimiz, aldığımız ürünleri taşımakla uğraşmadan eve direkt teslim aldığımız bu alışveriş kanalı, pandemi sürecinde daha da önemli bir hale geldi diyebiliriz. İnternetten alışveriş konusunda şüpheleriniz varsa bunu nasıl daha güvenilir kılabilirsiniz gelin birlikte bakalım.

Black Friday’ın yaklaştığı şu günlerde birçok insanın aklında aynı soru; “Acaba internet sitelerinden yapacağım alışveriş ne kadar güvenli?”, “Alacağım ürün resimdeki gibi gelecek mi?”, “Ürünüm bozulursa iade edebilecek miyim?” veya “Bir sorunla karşılaştığımda muhatabım kim olacak?”. Bu sorular ve daha fazlası tüm tüketicilerin aklından muhakkak geçiyor. Özellikle de yeni bir site ile karşı karşıya kaldıklarında. Şimdi sizlere akıllardaki bu soruları giderecek birkaç püf noktasından bahsedeceğiz. Böylece şüpheye düştüğünüz anda nelere dikkat etmeniz gerekiyor kolayca kontrol edebileceksiniz.

E-Ticaret Sitelerinden Alışveriş Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • En çok endişe edilen durumların başında kredi kartı güvenliği geliyor. Öncelikle kredi kartınızın çalınma ihtimaline karşı alışverişlerinizi sanal kart ile yapabilirsiniz. Harcayacağınız kadar limit belirleyip, kullanım sonrası kartınızı sıfırlayarak riski minimuma çekebilirsiniz.
  • 3D Secure sistemi olan yerlerden alışveriş yapmaya dikkat edin. Bu sistem alışverişinizin onayı için size bir kod gönderir, böylece kartınızdan para çekilmeden önce sizin onay vermenizi bekler.
  • SSL Sertifikasına sahip siteler güvenli bir alışveriş sunmaktadır. Bunu nasıl anlayabilirsiniz? Alışveriş yapacağınız internet sitesinin https:// ile mi başlıyor diye kontrol edebilirsiniz. SSL sertifikasına sahip siteler kart bilgilerinizi korur ve bunun başkalarının eline geçmesine izin vermez.
  • Ödeme alt yapılarına da bakarak sitenin güvenilir olup olmadığını anlayabilirsiniz. Örneğin; iyzico, Paypal, Bkm Ekspress gibi ödeme sistemleri ile çalışıyorlarsa size güvenli bir hizmet sunduklarını anlayabilirsiniz.
  • Hiçbir internet sitesinin size mail veya başka bir yolla ulaşarak kredi kartı bilgi ve şifrenizi istemeyeceğini de unutmayın. Böyle bir talep ile karşılaşırsanız kesinlikle bilgilerinizi vermeyin ve o siteden alışverişe devam etmeyin.
  • Alacağınız ürün ile ilgili de şüpheye düşerseniz, daha önce satın almış olan müşterilerin yorumlarına bakarak karar verebilirsiniz.
  • Son olarak alışveriş yapacağınız firmanın adres ve telefon bilgilerini mutlaka kontrol edin. Böylece herhangi bir sorunda ulaşılabilir olup olmadığının anlayabilirsiniz.

Peki, Monofiyat Güvenilir mi?

Güvenli alışverişin yeni adresi monofiyat.com ile tanışmayanlar için kısaca bilgi verelim.

Tüm satın alma süreçlerini tüketicinin hiçbir sıkıntı yaşamayacağı şekilde planladığımız sitemizde, alışverişlerinizin güvenliği için iyzico alt yapısını kullanıyoruz. Ayrıca üst düzey SSL sertifikası sayesinde kart bilgilerinizin çalınmayacağının güvencesini veriyoruz.

Ürünlerimizde 2 yıl garanti imkanı sunuyoruz ve satın alma süreci sonrasında yaşayacağınız herhangi bir olumsuz deneyimde ürünü 14 gün içinde koşulsuz iade alıyoruz.

Fiyatlarımızı piyasaya göre daha uygun olacak şekilde belirliyoruz. Çünkü arada hiçbir tedarikçi olmadan ürünlerimizi kendimiz üretiyor ve süslü, gereksiz ambalaj kalabalığı olmadan size ulaştırıyoruz.

Yorumları GörüntüleYorumlar Kapat

Yorum Yap