Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kablonuzu Nasıl Alırsınız?

Daha çok kahve alırken duymaya alışık olduğumuz bu sorunun şarj kablosu seçimi için geldiğini bir düşünün. Şarj kablosu seçiminizi neye göre yapardınız? İlk cevap telefon modeliniz olsa da şarj kablosu seçimi o kadar da basite alınmamalı. Lightning, Type-C, micro USB… Her türlü telefon modeline uygun kablo çeşitleri kullanımınızı kolaylaştıran özellikleri ile bu yazıda sizi bekliyor!

Şarj kablosu deyip geçmeyin. Telefonunuza uygun şarj kablosu modelinin özelliklerini gelin birlikte inceleyelim. Böylelikle sürekli kablo değiştirme ve satın alma derdine de bir son verelim. Gün içinde mutlaka telefonlarımızı en az bir kere şarj ediyoruz. Bu da şarj kablolarını her gün en çok kullandığımız ürünlerden biri haline getiriyor.  Sürekli temas halinde olduğumuz bu ürünlerin seçimi de aslında büyük önem taşıyor. Kablo seçimi nasıl olmalı, nelere dikkat etmeli merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Bu yazımızdan sonra eminiz kablo seçiminiz çok daha kolay olacak!

Şarj Kablosu Seçiminde Nelere Dikkat Etmeli?

şarj kablosu seçerken dikkat edilecekler

Akıllı telefonlar artık hayatımızın olmazsa olmazı. Dolayısı ile telefon seçerken ne kadar titiz ve hassas davranıyorsak kablo seçiminde de aynı özeni göstermemiz şart. Çünkü şarj kablonuzun kalitesi telefonunuzun zarar görmemesi için oldukça önemli. O halde gelin kablo seçerken nelere dikkat etmeliyiz birlikte bakalım.

  • Dayanıklı Tasarım ve Kaliteli Materyale Dikkat!

Kabloları çantamızda taşırken ya da herhangi bir yere koyarken katlayıp büküyoruz. Bu da zamanla kablonun içindeki tellere zarar veriyor. Bir süre sonra kablom koptu, kablom kırıldı gibi sorunlar baş gösteriyor. Bu yüzden kablonun dış tasarımı ve kaliteli materyal ile yapılmış olması seçim yaparken dikkat etmemiz gereken faktörlerde öne çıkıyor.  Kablo kopma ve kırılmalarına son veren örgü kablo tasarımı şarj kablosunu sorunsuz kullanmak isteyenler için ilk önerimiz olacak.

  • Kablo Uzunluğunun İhtiyaca Uygun Olması

Kablo seçerken genelde kısa uzunluklar tercih edilse de evde koltuğa uzanıp prizden rahatlıkla telefonu kullanmak için kablo ölçüsünün uzun olmasına dikkat etmelisiniz. 30 cm’den başlayan MF Product şarj kabloları 3 m’ye çıkan uzunlukları ile size birçok alanda rahat kullanım sunar. Yanınızda taşımak için kısa, evde veya araçta telefonunuzu daha rahat kullanmak için uzun şarj kablolarını tercih edebilirsiniz.

  •  Şarj Kablonuzun Ucu ve Başlık Yapısı

Telefonunuzun şarj girişine uygun şarj kablosu seçmeli, başlık kısmının dayanıklı olmasına dikkat etmelisiniz. Android işletim sistemine sahip telefonlar için Type-c veya micro USB kabloları, iOS işletim sistemine sahip telefonunuz varsa lightning şarj kablolarını tercih etmelisiniz. Ayrıca şarj kablosunun başlık yapısının bükülme ve kırılmaları engelleyen TPE kaplama, metal tasarım gibi dayanıklı malzemelerden olmasına özen göstermelisiniz.

  •  Hızlı Şarj Özelliğini Desteklemesi ve Amper Değeri

Hızlı şarj kablosu kullanacaksanız mutlaka kablonun amper değerine bakmalı ve kullanacağınız adaptör ile aynı değere sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Şarj kablonuzdan düşük amper değerine sahip bir adaptör, kablonuz ne kadar hızlı şarjı desteklese de istediğiniz verimi sağlamayacaktır. Örneğin, şarj kablonuz 2.4 Amper ise mutlaka adaptör de 2.4 A veya üzeri olmalıdır.

  •  CE Sertifikasının Önemi

Şarj kabloları cihazınıza güç verme işleminin yanı sıra data kablosu olarak da kullanılmaktadır. Veri aktarımına da yardımcı olan bu ürünlerin güvenilir olması bu bakımdan önem arz ediyor. Şarj kablosu seçerken ürünün CE sertifikasına sahip olup olmadığına da bakabilirsiniz. Böylece ürünün tüm testlerden geçmiş ve güvenli olduğundan emin olabilirsiniz.

Şimdi, Kabloları Daha Yakından Tanımaya Var mısınız?

Cep telefonu şarj kabloları 3’e ayrılıyor. Android ve iOS için uyumlu şarj kabloları farklı giriş uçları ile kendi içlerinde farklılaşıyor. Kısaca değinecek olursak:

Lightning kablo; halk arasında daha çok iPhone şarj kablosu olarak da bilinen bu kablo türü, sadece Apple ürünleri için kullanılıyor. Yani iOS işletim sistemli cihazların şarj ve veri aktarımı bu kablolar sayesinde yapılıyor. Ayrıca bu kablolar 8 pin değeri ile dikkat çekiyor.

Type-C kablo; Android işletim sistemine sahip telefon modellerinde kullanılan bu kablolar, yeni nesil kablo modeli olarak öne çıkıyor. Daha çok güç ve veri taşıyan usb type-c kablolar, 24 pin değeri ile birçok tablet, bilgisayar ve Android model cihazlarda kullanılıyor.

Micro USB şarj kablosu; 5 pinli olan bu kablolar Type-c kablolara göre biraz daha eski nesil kalıyor. Veri aktarımı ve şarj süresi de TYPE-c kablolara kıyasla daha az güç sunuyor.Yine Android cihazlarda kullanılan bu kablo tipi zamanla yerini Type-c kablolara bırakacak da diyebiliriz.

MF Product Şarj Kablolarının Farkı

şarj kablosu

Kablo seçiminde nelere dikkat edileceğinden detaylıca bahsettik. Tüm kriterleri size sağlayan MF Product şarj kabloları, dayanıklı tasarımları ve CE sertifikasına sahip olması ile öne çıkıyor. Her kullanım türüne uygun uzunluk ölçüleri, farklı alanlarda size kolaylık sağlıyor. Ürünlerimiz arasında şarj süresince cihazınızın şarj olduğunuz gösteren LED göstergeli tasarımlarda bulunuyor. Bu da şarj dolum sürecini takip etmenize yardımcı oluyor.

Daha uygun fiyat avantajları ile telefon şarj kablonuzu monofiyat’tan almaya ne dersiniz?

Şarj Kablosu Monofiyat’tan Alınır. Çünkü:

Tüm ürünlerde geçerli 2 yıl garanti avantajı kablo çeşitlerinde de size uzun vadede güven sağlar. Telefonunuzu güvenilir ve de hızlı bir şekilde şarj etmek için hemen ürünlerimizi inceleyin, MF Product şarj kabloları ile tanışmanın farkını hissedin.

 

Yorumları GörüntüleYorumlar Kapat

Yorum Yap