Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Oyun Kulaklığı Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oyun dünyası her geçen gün yeni oyuncular kazanıyor. Bu da oyun grubu ürünlerine olan ilgiyi artırıyor. Talep arttıkça piyasaya sürülen yeni oyuncu ekipmanları, seçimi zorlaştıracak çeşitleri ile dikkat çekerken; sunulan sayısız özellikleriyle de bizleri kararsız bırakabiliyor. Kimi oyuncu uygun fiyatlı gaming ürünlere yönelirken bu konuda daha hassas olanlar pahalı ürünleri tercih edebiliyor. Biz bugün sizlere oyun aksesuarları denilince ilk akla gelen “oyun kulaklığı seçimi için nelere dikkat etmek gerekiyor?” biraz ondan bahsedeceğiz.

İsterseniz önce kısaca oyun kulaklığı ne işe yarıyor birlikte bakalım.

Oyuncu Kulaklığı Ne İşe Yarar?

Oyuncu kulaklığı, oyun oynarken sesleri daha iyi duyabilmeniz için özel olarak tasarlanan ürünlerdendir. Hassas ses sistemlerine sahip olan bu ürünlerin ses iletimini sağlayan hoparlör çapları ya da sürücü üniteleri en az 40-50 cm civarında olur. Oyun akışını en iyi şekilde yönetebilmeniz için oyundaki seslere hakim olmanız oldukça önemlidir. Bunun için de devreye oyuncu kulaklıkları girmektedir. Hem sesleri size en iyi şekilde ileten hem de çevreye rahatsız edici seslerin yayılmasını engelleyen oyuncu kulaklıkları, oyun performansını artırmaya büyük oranda destek olmaktadır.

Konfor, Oyuncuların Kırmızı Çizgisi

kulak üstü oyuncu kulaklığı

Oyun oynama süreleri bilindiği üzere uzun bir zaman aralığını kapsıyor. Uzun süre oyun başından kalkmayan oyuncular da kulaklık seçiminde konfora önceliği veriyor. Ergonomik tasarıma sahip kulaklıklar ile oyun keyfi, uzun saatler devam etse de rahatsızlık yaşanmıyor. Ergonomik tasarımı açacak olursak, satın alacağınız bir kulak üstü oyuncu kulaklığı için mesela; kulak başlıklarının yumuşak dolgulu pedlere sahip olması, kafa bandının ayarlanabilir ve rahatsız edici olmaması ilk bakılan özelliği oluşturuyor. Yumuşak, hafif ve terletmeyen malzemeden üretilen oyuncu kulaklıkları tercihinizi belirleyen etkenlerin mutlaka ilk sırasında olmalı! 

İletişim Takım Oyunları İçin Olmazsa Olmaz!

mikrofonlu oyuncu kulaklığı

Çok oyunculu oyunlar oynamayı tercih ediyor, daha çok takım oyunlarında kullanacak bir ürün arıyorsanız mikrofon özelliği olan bir oyuncu kulaklığını tercih etmeniz gerekiyor. Ses iletimini rahatça gerçekleştireceğiniz mikrofonlu kulaklıklar, oyuna dilediğiniz gibi yön vermek için olmazsa olmazlardan. Mikrofonlu oyuncu kulaklığı seçerken mikrofon kısmının ayarlanabilir olmasına dikkat edin. Kullanmadığınız zamanlarda mikrofonu arkaya iterek böylece daha konforlu bir kullanım elde edebilirsiniz.

Ses Kontrol Düğmelerinin Olması Önemli Bir Ayrıntı!
RGB gaming kulaklık
MF Product 0160 Oyuncu Kulaklığı

Kontrol düğmelerini oyunun heyecan durumuna göre dilediğinizce ayarlamak aslında önemli bir özellik. Oyunun ses gerektirmeyen yerlerinde sesi kısıp, ses kasmanız gereken yerlerinde sesi hızlıca açarak oyuna istediğiniz şekilde dahil olabilirsiniz. Bu yüzden alacağınız üründe ses fonksiyon tuşlarının bulunmasına dikkat edin.

LED Işıklı Tasarım ile Işıl Işıl Bir Oyun Keyfi

RGB oyuncu kulaklıkları, karanlıkta kullanımlar için oyun ambiyansına farklı bir heyecan katar. Mutlaka olması gereken bir özellik olmasa da LED ışıklı tasarımlara sahip kulaklıklar dikkat çekici olabilmektedir.

7.1 Ses Teknolojisi

7.1 Oyuncu kulaklığı, size rekabet avantajı sunan ses sistemi sayesinde oyundaki tüm sesleri, en belli belirsiz sesler de dahil olmak üzere duymayı sağlar. Bu da hamleleri doğru zamanda daha hesaplı yapma fırsatı sunar. Özellikle FPS oyunları oynuyorsanız size sesi iki farklı noktadan yansıtan 7.1 oyuncu kulaklıklarını tercih edin.

2 Yıl Garanti

Teknik özelliklerinden bu kadar bahsettiğimiz oyuncu kulaklığı seçiminde önem teşkil eden bir diğer konu da garanti süresi. En az 2 yıl garanti sunan ürünleri tercih etmeniz sizin avantajınıza olacaktır. MF Product oyuncu aksesuarları tüm ürünlerinde sunduğu 2 yıl garanti süresi ile size güvenle oynayacağınız bir oyun deneyimi hazırlar.

Yorumları GörüntüleYorumlar Kapat

Yorum Yap