Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pantone 2021 Yılının Renklerini Açıkladı!

Global renk otoritesi Pantone renk enstitüsü, her sene Aralık ayında gelecek yılın trend rengini açıklıyor. Merakla beklenen yılın pantone rengi, birçok sektörü de etkiliyor. Modadan mobilyaya, endüstriyel tasarımdan kozmetiğe birçok ürünün tasarım ve stratejisi bu açıklanan renklerin gücüne göre dünya çapında yer buluyor. Pantone bu yıl yani 2021 için 2 renk birden seçmiş! Bir yanda güneş gibi sıcacık Illuminating diğer yanda dayanıklılığı temsil eden Ultimate Gray! Umut ve gücü temsil eden bu renkleri biz çok sevdik.

2020 yılının rengi olan klasik maviden çıkmaya can attığımız bu aylarda 2021 renkleri bakalım bize ne anlatıyormuş?

Bu renklere ve renklerin temsil ettiği duygulara değinmeden önce geçen senenin renginden kısaca bahsedelim.

Klasik Maviden Ultimate Gray ve Illuminating’e Geçiş

Sükunet, güven ve yakınlığın tanımı olarak seçilen 2020’nin rengi klasik mavi, bizler için pek beklendiği gibi olmadı sanki. Zorlayıcı bir sene olarak geçen 2020’de hepimiz yılı yüreğimiz ağzımızda geçirdik desek yeridir. Sükunet bakımından evet, sakin, evlerde geçen bir yıldı. Güven ve yakınlığın da en tahmin edilmeyen şekliyle yaşadık. Birbirimizden uzak ama kendimizle ve ailemizle en yakın iç içe geçirdiğimiz bir sene oldu diyebiliriz. Korono sebebiyle güven duyumuzda oldukça aktifti bu yıl. Birbirimizden hastalık şüphesiyle hep biraz uzak tuttuk kendimizi. Ne kendimize ne karşımızdakine güvenebildik kısacası! Yani klasik mavinin temsil ettiği duyguları en olumsuz haliyle deneyimlediğimiz bir sene oldu dersek yanlış olmayacaktır.

Özetle, hayat sanki 2020’de yavaşladı ve bizler evlerimize çekildik. Yeniden alıştığımız düzene dönmek için can atıyoruz. Bu yüzden olsa gerek yeni senenin renkleri daha çok güç ve umut odaklı!

2021’de Umudun Rengi Illuminating

Yumuşak bir renk olan Illuminating, iyimserliği ve umudu temsil ediyor. Sarının bu en yumuşak tonu mutlu anlarımızı simgeliyor. Her şeye rağmen umudumuzun hala olduğunu, gülümseten anlara olan özlemimizi vurguluyor.

Bir Kaya Gibi Sert ve Dayanıklı: Ultimate Gray!

Dayanıklılığı ve sağlamlığı temsil eden Ultimate Gray, diğer rengin tam tersi gibi görünse de aslında birbirini tamamlıyorlar. Daha dirayetli olmanın simgesi olan bu renk bizim yeni yılda daha güçlü, sert ve dayanıklı olmamıza dikkat çekiyor.

İşte Yeni Yılın Rengine Uygun Monofiyat’ta Bulabileceğiniz Ürünler

2021 yılı için seçilen renkler birçok alanda karşımıza çıkacak. Biz de gri ve sarının ağırlıklı olduğu ürünlerimizi sizler için seçtik. Yeni yıla o yılın trend renkleri ile girmek isteyenler için işte alabileceğiniz ürünler:

MF Product Atlas 0228 Smart Drone 1080p Gri

Grinin, sağlamlığı ve dayanıklılığı ile sarının enerjisini kendinde toplayan Smart Drone’umuz ile gökyüzünde harika keşifler yapabilirsiniz.

MF Product Acoustic 0255 Karaoke Mikrofon Gold

İyimserlik ve umudun rengi, enerjinizi hep yüksek tutacak karaoke mikrofonlarımızla da sizinle!

MF Product Acoustic 0127 Mikrofonlu Kulak Üstü Kablosuz Bluetooth Kulaklık Gri

Müziksiz bir sene geçmez! Yılın trend rengi gri Bluetooth kulaklıklarımız sizi bekliyor.

MF Product Allure 0158 Yüz Temizleme ve Masaj Cihazı Turuncu

Yeni yılda bakımını o yılın en trend rengi ile tamamla! Silikon yüz temizleme cihazları bakımını her anlamda kolaylaştırırken göz alıcı renkleri ile de kullanımını daha estetik bir hale getiriyor.

MF Product Wear 0139 Akıllı Saat Gri

Zamanı çok yönlü bir şekilde takip edebileceğiniz akıllı saatimiz de yine bu yılın trend rengi ile dikkat çekiyor.

Pantone 2021 yılının renklerine uyumlu diğer ürünlerimiz için sizi monofiyat.com’a bekiyoruz.

Yorumları GörüntüleYorumlar Kapat

Yorum Yap