Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Soğuk Havalarda Cilt Bakımı İçin 7 İpucu

Havaların soğumaya başlaması ile nasıl ki daha kalın giysiler ile vücudumuzu koruyorsak, cildimiz için de aynı özeni göstermemiz şart. Çünkü soğuk havanın kurutucu etkisi en çok cildimizde kendini belli ediyor. Bu yüzden kışın cilt bakımı yaparken daha hassas bir rutin oluşturmak, mevsime uygun bakım önerilerini uygulamak cilt sağlığımız için oldukça önemli.

Soğuk havanın cilt üzerindeki etkilerinden korunmak için neler yapmalısın? İşte kolayca uygulayabileceğin ipuçları:

1. Nemlendirici Kullanımının Önemi

Kış bakımı için nemlendirici olmazsa olmaz. Fakat yazın kullandığınız nemlendiriciyi bir kenara koymanın vakti geldi. Kışın daha yoğun bir formüle sahip nemlendirici ile bakım rutininize devam etmelisiniz. Böylece cildin en büyük ihtiyacı olan nem desteğini kışın da kolayca sağlayabilirsiniz.

2.Su Tüketimine Dikkat

Sadece kışın değil her mevsim bol bol su tüketmek cildin daha parlak görünmesine yardımcı olur. Vücutta biriken toksinlerin atılması, kan dolaşımının düzenlenmesi bakımından su tüketimine de günde en az 2.5 litre olacak şekilde olmasına dikkat edin.

3.Sağlıklı Beslenmeyi Atlama

“Ne yiyorsan o’sun” diye bir söz var ya işte bu cilt için de geçerli. Cildimiz biraz klişe olacak ama en önemli giysimiz. Yediğimiz birçok besinin etkilerini cilt üzerinde gözlemlememiz mümkün. Bu yüzden özellikle kış aylarında sebze ve meyve tüketimine dikkat etmek, kuru baklagiller ile de menünüzü zenginleştirerek cildin vitamin ve mineral ihtiyacını karşılamak oldukça önemli. Güzel bir cilt için beslenme şeklinizi de mutlaka değiştirin!

4.Güneş Koruyucu Kullanmaya Devam

Kış güneşi diye hafife almayın. Dışarı çıkmadan önce mutlaka cildinize güneş koruyucusu sürmeye özen gösterin. Böylece güneşin zararlı ışınlarından sizi koruyacak bir güneş kremi ile cilt lekelerinin önüne geçin.

5.Cilt Temizliği İçin Alkol İçermeyen Tonik ve Peeling Bakımları Yapın

Kışın zaten daha kuru bir hale bürünen cildiniz için içeriğinde alkol bulunmayan ürünler kullanmaya özen gösterin.

6.Havalar Soğudu Diye Duş Sıcaklığını Artırma!

Cildi daha fazla kurutan sıcak duş yerine ılık bir duşu tercih edin.  Sıcak su ile duş almaktan vazgeçemiyorsanız da bunun mutlaka 20 dakikanın altında olmasına dikkat edin. Çünkü 20 dakikadan sonra sıcak suyun cildin yağ dengesini yok etmeye başlayacağını aklınızdan çıkarmayın.

7.Cilt Bakımında Kışa Hazırlık

Soğuk havanın yaşlanma belirtilerini de artırdığı bir gerçek. Havada nemin azalması ile başlayan cilt kuruluğu cildin nem dengesini de etkiliyor. Bu da erken yaşlanma problemlerini beraberinde getiriyor. Kışın cilt bakımı için gerekli ipuçlarını verdik. Son olarak tüm bunlarla birlikte cilt sarkmalarını toparlayacağınız süper bir masaj aleti önereceğiz:

Sıkılaştırıcı Yüz Masaj Aleti

Sıkılaştırıcı etkisi ile düzenli kullanımda yüz hatlarındaki sarkmaları toparlayan ürün, oldukça kolay bir kullanıma sahiptir. Kan dolaşımını hızlandıran bu ürün sayesinde daha canlı bir cilt görünümüne kavuşabilirsin.

Yorumları GörüntüleYorumlar Kapat

Yorum Yap