Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sonbahar Melankolisine Eşlik Edecek 10 Kitap Önerisi

Melankolik ruh halinin baskın olduğu sonbahar aylarında, ne okusam derdine düşenler için dev hizmet! En çok okunan kitaplar listesi ile karşınızdayız.

Sonbahar her ne kadar eşsiz renkleri ile mükemmel görüntülere sebep olsa da içe kapanma arzumuzu da tetikleyen mevsimlerden biri. Daha çok kendinizle baş başa kalmak istediğiniz bu mevsimde, yapabileceğiniz en iyi aktivitelerden biri kitap okumak olabilir. Kitap okumayı hep erteliyor ve bir türlü nereden başlayacağınızı kestiremiyorsanız sizin için en çok okunan kitapların listesini hazırladık. Kısaca içeriklerine de değindiğimiz bu kitaplardan kendi tarzınıza en uygun olanı seçerek okumaya başlayabilirsiniz.

İşte Bir Solukta Okuyacağınız En Sürükleyici Kitaplar

“Okumayı sevmek, hayattaki can sıkıcı saatleri güzel saatlerle değiştirmektir. “diyor Montesquieu. Yazın o cıvıl cıvıl enerjisinin düşmeye başladığı şu günlerde evde can sıkıntısını giderecek ve sizi çok fazla da yormayacak önerilerimize gelin birlikte bakalım.

1.Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği – Milan Kundera

Felsefi roman türünde olan bu kitap, varoluş sancısı, kadın erkek ilişkileri ve psikolojik karakter tahlilleri ile keyifli bir okuma serüveni sunuyor.

2.İnsan Olmak – Engin Geçtan

Psikolojiye meraklıysanız psikiyatrist Engin Geçtan’ın çok okunan ve sevilen bu kitabında insanı insan yapan duygu ve düşünce yolculuğunu ilgiyle okuyabilirsiniz. Bizi biz yapan süreci; çocukluk, birey ve toplum ilişkisi ile birlikte ele alan kitap, sizi hem şaşırtacak hem de genellediğiniz birçok şeyde farkındalığınızı artıracak.

3.Masumiyet Müzesi – Orhan Pamuk

Daha ilk başlangıç cümlesi ile sizi içine çeken bu kitap, sürükleyici bir aşkın hikayesini adeta film gibi anlatıyor diyebiliriz. Kemal ve Füsun’un unutulmaz aşkına tanıklık edeceğiniz bu kitabı iddia ediyoruz elinizden bırakamayacaksınız!

4.İle – Oruç Aruoba

Onun her kitabı ayrı güzel. Biz sonbahar aşkın mevsimi olduğu için bu kitabını seçtik. Çünkü bu kitap Aruoba’nın sevgilisi için yazdığı mektuplardan oluşuyor. Yine ilişkiler üzerine güzel çıkarımlar ve tespitler bulabileceğiniz bu kitapla, okuma saatlerinizi en verimli şekilde geçireceksiniz.

5.Nohut Oda – Melisa Kesmez

5 farklı öyküden oluşan bu kitap duru anlatımı ve hayatımızın adeta içerisinden olan hikayeleri ile duygularımıza hitap eden bir tarza sahip. Tatlı ve acı birçok duygunun yoğun olarak işlendiği, okurken her bir detayın kafanızda canlanacağı Nohut Oda hikayelerini de bu ay okuyacaklarınız arasına mutlaka ekleyin.

6.Zemberekkuşu’nun Güncesi – Haruki Murakami

Etkileyici anlatım tarzı ile her kitabında bizi olayların içine çeken Murakami, Japon edebiyatının ve tüm dünyanın en çok okunan yazarlarından biri. Zemberekkuşu’nun Güncesi’nde yine yazarın zengin hayal dünyası ile karşı karşıya kalıyoruz. Gerçeklik ile gerçekdışının çok güzel harmanladığı bu eserinde baş karakter Toru’nun başına gelenleri görüyoruz. Yaşamı bir anda değişen ve bu değişikliklerin peşine düşen Toru’nun hikayesini merak ederseniz Murakami’nin bu kitabına da okuma listenizde yer açın.

7.Huzur- Ahmet Hamdi Tanpınar

Türk edebiyatının usta ismi Ahmet Hamdi Tanpınar, bu romanında sizi nostaljik bir İstanbul turuna çıkarıyor. İki aşık Mümtaz ve Nuran’ın ilişkisini anlatan roman, detaylı tasvirleri ve yazarın kendine has üslubu ile sıcacık bir okuma ziyafeti sunuyor.

8.Duygusal Zeka- Daniel Goleman

“Duygusal zeka neden IQ’dan daha önemlidir?” sorusunun yanıtı için bu kitaba başlamanızı ısrarla öneriyoruz. Psikolojik kitaplar seviyorsanız; sayısız ve dikkat çekici örnekler bulabileceğiniz bu kitapla Duygusal Zeka’nın önemi daha iyi anlayacaksınız.

9.Bugünü Yaşama Arzusu- Irvin Yalom

Biraz edebi kurgu, biraz psikoterapi barındıran kitap, yazarın grup terapisi yaptığı bir grup hasta ile diyaloglarını ele alıyor. Ölüm ve ölüm korkusu üzerine geçen diyaloglar, Schopenhauer’ın hayatı ve felsefe metinleri ile de harmanlanınca eşsiz bir okuma keyfi sunuyor.

10.Yer Deniz Serisi- Ursula Le Guin

6 kitaptan oluşan fantastik Yer Deniz Serisi Ursula Le Guin’in en önemli eserlerinden diyebiliriz. Hayali bir diyar ve tamamen hayal ürünü karakterleri ile zihninizde bambaşka bir kapı aralayacak bu seri tek başına sonbaharın en iyi tamamlayıcısı olabilir. Fantastik bir karakter olan büyücü Ged’in hayatı ve güçlü bir sihirbaz olma yolunda yaşadıklarını merak ediyorsanız bu seriye başlamak için sonbahar mükemmel bir zaman olabilir. Sizi adeta bambaşka  diyarlara götürecek muhteşem bir hayal gücü ziyafeti için ilk kitap Yer Deniz Büyücüsü ile seriye güzel bir başlangıç yapabilirsiniz.

Kitap Keyfini MF Product Bluetooth Hoparlör Modelleri ile Tamamla
sonbaharda okunacak kitaplar
MF Product 0173 Ahşap Hoparlör

En çok okunan kitaplar listesini tamamlarken müziği unutma!

Kitabını nasıl bir ortamda okumayı tercih ediyorsun? Evde en sevdiğin köşede sessiz sakin bir şekilde uzanarak mı? Yoksa açık havada doğanın seslerinin birbirine karıştığı bir alanda mı? Ya da hafif müzikler ve kahve ile birlikte keyifli bir zihin yolculuğu mu tercihin? Cevabın müzik, kahve ve kitap ise her yere seninle birlikte gelecek taşınabilir Bluetooth hoparlörlerimize göz atmaya ne dersin? İster evde ister dışarda kullanabileceğin hoparlör çeşitlerimizle hem ruhunu hem zihnini aynı anda doyurabilirsin!

Bluetooth hoparlör kategorimizden dilersen ev dekorasyonuna uygun speaker modellerinden ya da yanında kolayca taşıyabileceğin kablosuz modellerden seçerek kitap okuma keyfini artırabilirsin.

 

 

Yorumları GörüntüleYorumlar Kapat

Yorum Yap