Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Uzun Yola Çıkmadan Önce Dikkat Edilecekler

“Mutluluk gidilen yolun üzerindedir, yolun sonunda değil.” diyor Epiktetos. Katılıyoruz, çünkü büyük bir hevesle çıktığınız seyahatinizi yolda karşılaşacağınız kötü sürprizler bozsun istemiyoruz. Uzun yola çıkmadan önce dikkat edilecekler listemiz her fırsatta yolda olmayı sevenlere gelsin!

Uzun bir yolculuğa çıkmaya karar verdiyseniz hem bavulunuzu hem de aracınızı bu seyahate en iyi şekilde hazırlamanız şart. Yolun sonunda sizi harika bir tatil veya sevdiklerinize kavuşacağınız bir ortam bekliyor olabilir. Fakat hayal edilen sona varmadan önce birtakım yapılacaklar listesi ve yolda sıkıntıya düşmemek için uzun yol öncesi araç bakımını iyi planlamak gerekiyor. Biz işinizi kolaylaştırmak için sizler için bir sıralama yaptık. Yakınlarda varsa bir yolculuğunuz yazımızı okuyarak listenize bir çentik atabilirsiniz.

Yolculuk Öncesi Yapılacaklar

araç bakımı

  • Yola çıkmadan önce aracınızın sizi yarı yolda bırakmaması için lastik bakımı ve kontrolü oldukça önemli. Lastiklerinizin hava basıncını seyahatiniz öncesi mutlaka kontrol edin ve yol boyunca rahat bir yolculuğu garantileyin.
  • Arabanızın sorunsuz çalışması için araç sıvılarını mutlaka kontrol edin. Soğutma suyunun, cam sıvılarının ve yağ durumunun gereken seviyede olup olmadığına bakın.
  • Aracınızda ilk yardım çantası, çekme halatı, akü takviye seti gibi yolda ihtiyaç duyabileceğiniz ekipmanların bulunduğundan emin olun.
  • Motor yağı, motor hava filtresi, araç içi temizliği ve farların çalışıp çalışmadığı gibi kontrolleri de yolculuk öncesi mutlaka bitirmiş olun.
  • Son olarak yola çıkmadan önceden uykunuzu almış olmaya dikkat edin.

Araç bakımınızı tamamladıysanız isterseniz bir de aracınızda olması gerekenlerden kısaca bahsedelim.

Bunları Mutlaka Arabanızda Bulundurun!

aracınızda bulunması gerekenler
MF 0482 Akü Takviye Seti

Arabayla uzun yola çıkarken alınacaklara geçmeden önce şoför koltuğunda oturacaksanız mutlaka rahat kıyafetler giymeye özen göstermenizi öneriyoruz. Yolculuk boyunca yalnız kalacaksanız size en iyi yol arkadaşı şarkılar olacağı için güzel bir müzik listesi hazırlamanızı tavsiye ediyoruz. Böylece seyir halinde iken ne dinlesem derdinden de kurtulmuş olacaksınız. Bunun için iyi bir speaker seçimi yaparak hem aracınızda hem araç dışında müziklerinizi her an her yerde dinleme şansını elde edebilirsiniz. Rotanızda değişiklikler yapmak veya en kestirme nasıl gideceğinize bakmak gerektiğinde telefonunuzun navigasyonu imdadınıza yetişecektir. Yol boyunca telefonunuzu güvenle sabitleyeceğiniz bir araç telefon tutucu size kolaylık sağlayacaktır.

Yolda telefonunuzun şarjı azalabilir veya araç akünüzün bitme ihtimali yolda kalmanıza sebep olabilir. Bunun için pratik kullanım sunan bir akü takviye seti ile yolculuğunuzu garantiye alabilirsiniz. MF Product Jettpower 0481 Jump Starter 7.200 mAh akü takviye çantası ile hem aracınıza hem cep telefonunuza gerekli enerjiyi sağlayabilirsiniz.

Şehirlerarası Yolculuklar Monofiyat Oto Bakım Ürünleri ile Çok Daha Kolay

Sürüş konforunuzu artıracak ürünler ile yol keyfinizi ikiye katlamak isterseniz sizi oto bakımı ve aksesuarları kategorimize bekliyoruz. Kolay park için park sensörleri, yol keyfiniz yarıda kalmasın diye akü takviye setleri ve araç içi depolama çözümü sunan çöp kovaları aracınızın eksiklerini gidermek için burada sizi bekleyenler arasında. Ayrıca yol maceralarını kayıt altına almak isteyenler için araç kameralarımız farklı model ve seçenekler ile yolculuk deneyiminizi tamamlıyor.  En pratik ürünlere en iyi fırsatlarla sahip olmak için hemen uygulamamızı indirin, ihtiyacınız olan ürünü kolayca adresinizden teslim alın!

Uzun yola çıkmadan önce dikkat edilecekler de bizim söyleyeceklerimiz bu kadar. En güzel yollar, en keyifli anılar yolda sizinle olsun!

Yorumları GörüntüleYorumlar Kapat

Yorum Yap