Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Yeni Yılda Edineceğiniz 7 Harika Alışkanlık

Yeni yıl kararları 2021 senesine harika bir başlangıç yapmanız için bu yazıda sizlerle!

Her sene bir sonraki seneye girerken mutlaka yeni kararlar da alıyoruz. Fakat bunların bir kısmını uygularken bir kısmını atlıyoruz veya erteliyoruz. Çeşitli bahanelerle uygulamadığın yeni yıl kararlarını bu sene hayata geçirmeye var mısın? Bunun için öncelikle yeni yıl hedeflerini belirlemelisin. Yani yeni yıl ile ilgili gerçekleştirmek istediklerini listelemelisin. Bu, hedeflerini gerçekleştirmen için önemli bir adım. Çünkü yapılan araştırmalar yeni yıl kararları alanların, almayanlara göre hedefine ulaşmada daha başarılı olduğunu gösteriyormuş.

O halde, bu yıl almak istediğin kararları dilersen birlikte listeleyelim. Biz 7 harika alışkanlığı sizler için listeledik.

Yeni Yıla Yeni Kararlar Alarak Girin!

2020 herkes için malum, pek iyi anılmayacak bir seneydi. Peki, 2021’in muhteşem bir yıl olması için neler yapmalıyız? İşte bizim önerilerimiz:

1)Yeni Hobiler Edinin!

yeni yıl kararları yeni hobiler

Vakit ayırmaya fırsat bulamadığınız hobileri bu sene denemeye ne dersiniz? Bu kimi için belki resim kursu belki dans dersi… Ya da evde yapabileceğiniz basit hobiler puzzle veya maket olabilir.

Onları artık ertelemeyin! Yeni yıla yeni hobilerinizle girin. Yeni şeyleri deneyimlemenin mutluluğunu ve rutinin dışına çıkmanın keyfini yaşayın. Dilerseniz drone modellerimizde yeni hobileriniz için keşfedecekleriniz arasında olabilir. Fotoğraf çekimlerinize farklı bir boyut getirecek drone’larımız ile gökyüzünden kuşbakışı harika fotoğraflar yakalayabilirsiniz.

2)Zihninizden Geçenleri Yazın!

Yazmak sözcüğü gözünüzü korkutmasın. Bunu kendi kendinizle bir sohbet olarak da düşünebilirsiniz. Her sabah uyandığınızda zihninizden geçenleri olduğu gibi kendinizi yargılamadan bir kağıda aktarmaya ne dersiniz? O an zihninizden neler geçiyorsa durmadan, düzeltmeden olduğu gibi bir yazma eylemi…Bunun için kendinize güzel bir defter seçin. Ve ister o gün yapacaklarınızı yazın ister dileklerinizi ister korkularınızı isterseniz de dilediğinizce saçmalayın. Orası sizin! Zihninizin özgürce hareket edeceği bir alan yaratın ve bunun keyfini çıkarın.

3)Beslenme Biçiminize Dikkat Edin!

Yeni yıla daha hafif bir beden ile girmek veya şikayet ettiğiniz kilolardan kurtulmak için beslenme alışkanlıklarınızı değiştirerek işe başlayabilirsiniz. Yeni beslenme modelleri ile vücudunuza iyi gelecek besinleri daha sık tüketebilirsiniz. Akdeniz beslenme modeli bu anlamda iyi bir seçim olabilir. O da ne diyorsanız Akdeniz beslenme piramidinden bahsettiğimiz yazımıza göz atabilirsiniz.

4)Geri Dönüşümü Destekleyen Ürünler Kullanmaya Özen Gösterin.

Gezegenimiz için plastik atıkların zararı ortada. Gün geçmiyor ki bunla ilgili bir haber ile karşılaşmayalım. Tüketimlerimizi daha bilinçli bir hale getirerek doğanın korunmasına destek olabiliriz. Sıfır atık felsefesi ile tanışmak ve daha sürdürülebilir bir dünya için benim de az da olsun katkım olsun derseniz yeni yıl kararlarınıza mutlaka bu maddeyi de dahil edin!

5)Hayır Diyebilmeyi Öğrenin.

Yeni yılda sınırlarınızı belirlemek ve kendi önceliklerinizi gözetmek adına, hayır demenin aslında kötü bir şey olmadığını keşfederek başlayabilirsiniz. Uyumlu olmak veya karşımızdakini kırmamak adına evet dediğimiz birçok şey sonradan bizim enerjimizi kötü etkiliyor veya kendi işlerimizi aksatıyorsa buna bir sınır koyma zamanı gelmiş demektir.

Bu yıl herkesi memnun etme zorunluluğu duymadan, kendi iç sesinize daha fazla kulak vererek katılmak istemediğiniz veya yapmak istemediğiniz şeylere hayır deme özgürlüğünü gösterebilirsiniz.

6)Daha Çok Kitap Okuyun, Daha Az Sosyal Medya Kullanın.

yeni yıl kararları kitap okuma

Sosyal medya hayatımızın birçok alanında yer alıyor. Bu çoğu zaman bilinçli yapmadığımız da bir eylem haline geldiği için yeni yılda sosyal medya detoksu yaparak kitap okumaya daha çok zaman ayırmaya ne dersiniz? Yeni hikayeler keşfetmenin en keyifli hali olan kitap okuma alışkanlığını edinmek için hala çok geç değil!

7)Spor Rutininizi Belirleyin ve Doğada Daha Fazla Zaman Geçirin.

yeni yıl kararları doğada spor

Ne kadar çok hareket o kadar iyi yaşam! Yaşam kalitesini belirleyen şeylerden birisi de spor yapmak. Bunun için düzenli yürüyüş ve egzersizler, bu yeni yılda mutlaka yaşamınızın bir parçası olsun. Özellikle doğa ile iç içe yapacağınız aktiviteleri artırarak strese elveda, pozitif hislere merhaba diyebilirsiniz.

 

Yorumları GörüntüleYorumlar Kapat

Yorum Yap